Psychiczne Pojednanie

Kontakt

Komentarze

 1. Dziękuję Ci bardzo! :) po obejrzeniu filmu o tym czym tak naprawdę jest psychoza wybieram się w koncu do lekarza po długich miesiącach czekania z tym... myślę że mam schizofrenie, ale za kilka dni dopiero będę wiedziała na ten temat więcej....jeszcze raz Ci dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień Dobry Panie Witoldzie

  Mam na imię Andrzej i mieszkam w Toronto, od razu powiem że nie jestem chory na schizofrenię ale mam syna u którego zdiagnozowano schizofrenię w 14 roku życia. Sym ma obecnie 32 lata i cały czas zmaga się z tą chorobą choć jak już teraz wiem to on nigdy nie miał schizofrenii tylko zupełnie co innego a jedynie objawy wskazywały na schizofrenię. Panie Witoldzie bardzo bym chciał nawiązać z Panem kontakt ponieważ Pan jest osobą która mogłaby memu synowi bardzo pomóc. Jemu tzw. "lekarz" przywalił 20mg. Olanzapiny dziennie ponieważ mój syn miał incydenty z agresją więc na wszelki wypadek ci tzw. "lekarze" walnęli mu taką dawkę. Po latach odkryłem że mój syn ma zupełnie inne przyczyny tej dolegliwości i tu wymienię trzy główne:
  1. Gluten i jego psychoaktywne działanie akurat na niego.
  2. Zaburzenia w mózgu receptorów wychwytywaczy witaminy B 3
  3. Szczepienia tzw. "ochronne" od urodzenia do wieku dojrzałego.
  Trudno by było nawet rozstrzygnąć który z trzech punktów był decydujący ale jest szansa że wszystkie trzy miały w tym swój udział a na pewno jest tak że po okresie 15 letnim trwania tej choroby przeżyłem setki razy prawdziwy koszmar włącznie z krwawymi bójkami w domu kiedy syn czół się źle. W końcu dwa lata temu mając wreszczie więcej czasu zacząłem edukacje w tym kierunku i wprowadziłem szereg zmian w diecie syna i jego leczeniu. Obecnie objawy bezpośrednie schizofrenii oraz agresja całkowicie ustąpiły i trwa to już rok ale syn po tak długim stanie chorobowym nadal jest wycofany społecznie. Dodam tu że syn jest niezwykle inteligentny i w szkole przed chorobą był zawsze najlepszy w klasie z nauki , w klubie sportowym (karate Kyokushin) gdzie było ponad 200 zawodników w trzy miesiące był w ścisłej czołówce i jeździł na ogólnopolskie zawody a w szkole muzycznej osiągnął najlepszy wynik na egzaminach wstępnych. Taki był ale od czasu kiedy mu zaczęli dawać psychotropy wszystko się zmieniło. Teraz dostaje 20mg Olanzapiny każdego dnia ale oprócz tegood ponad roku ja go suplementuje tak:
  4 g. wit. B3 w dwu dawkach pod postacią niacynamide ( bo ona nie powoduje uderzeń gorąca)
  9000mg. Omega 3 ( ale dobrej jakości )
  Q-10 - koenzym
  Vit C w proszku i ogromne dawki ( ok. 30% wchłanialności)
  Vit. C Lypo-Spheric ( witamina w żelu przyjmowana z rana na pusty żołądek ponieważ bardzo szybko dociera do każdej komórki ciała bezpośrednio) jest produkowana w Kanadzie i jej skuteczność jest najwyższa z możliwych ok. 70% wchłanialności.

  Po tym syplementowaniu jak również po wyeliminowaniu glutenu z diety czyli wszystkich zbóż wszystkie symptomy ustały a syn wrócił do zupełnej logiki i równowagi. Problem jest teraz jak go wyciągnąć z tego marazmu bycia 15 lat pod wpływem psychoptropów których teraz nie chce odstawić bo się boi? Wcześniej kiedy nie brał suplementów trzeba było podstępem dawać psychotropy bo nie chciał brać a teraz na odwrót jak wróciło logiczne myślenie to pojawił się strach i odpowiedzialność. Mam kłopot z moją żoną bo ona jest totalnie za opiniami "lekarzy" i straszy syna że jeśli nie będzie brać Olanzapiny to wyśle go do szpitala a ja jestem za odstawieniem powolnym tych leków. Sytuacja trudna ale gdyby mógł Pan jakoś porozmawiać z moim synem osobiście to może on bardziej by posłuchał Pana jak mnie. On się zamknął w pokoju i jedyne co robi to gra w gry i pali papierosy. Nie wiem jak mu pomóc z tego się wyrwać? Proszę o pomoc.
  Z uszanowaniem
  Andrzej Butylkin
  Toronto
  e-mail: abutylkin@yahoo.ca
  Ps: Mój syn mieszka w Polsce i dlatego nie mam pełnej kontroli nad nim.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz